Logo
جستجو
پشتیبانی

پشتیبانی

‏زمان مطالعه

7 دقیقه


پشتیبانی

 

با توجه به گسترش کسب و کار ها و نیازمندی سازمان ها به افزایش سرعت،دقت و انعطاف پذیری در تمامی فرآیند های موجود، در اختیار داشتن یک سیستم برنامه ریزی مدیریت منابع سازمانی ( ERP ) از دغدغه های اصلی در هر سازمان می باشد.
از مهم ترین نگرانی های هر سازمانی در مرحله انتخاب ارائه کننده راهکار های برنامه ریزی منابع سازمانی، نحوه خدمات پشتیبانی توسط آن ها می باشد.


چرا پشتیبانی برای سازمان ها مهم است؟
 

شرکت هایی که نسب به خرید یک  سیستم ERP  اقدام می نماید به دلایل مختلفی به شرح ذیل نیازمند ارائه یک پشتیبانی منسجم از سوی ارائه کنندگان می باشند:


1.پاسخ گویی به ابهامات کاربران
2.رفع مشکلات مربوط به عدم شناخت کاربران از سیستم
3.بر طرف کردن ایرادات نرم افزاری سیستم
4.تغییر در فرآیند،نحوه انجام کار و یا گزارش های مربوطه
5.بر طرف کردن ایرادات سخت افزاری
6. اطمینان از حسن انجام کار ارائه کنندگان در مرحله پیاده سازی و استقرار


اهمیت پشتیبانی از موارد بسیار مهمی می باشد که عدم توجه به آن می تواند سبب مشکلات بسیاری برای شرکت ها می گردد،زیرا ERP یک بسته نرم افزاری ثابت بدون تغییر نیست (اگر چه بدون شک امروزه ساده ترین نرم افزار ها و حتی افزونه ها نیز،نیازمند یک پشتیبانی کاربردی می باشند) و قطعا در تمامی مراحل آن نیاز به پشتیبانی وجود دارد.


مسئله پشتیبانی تا حدی اهمیت دارد که می توان عدم داشتن یک پشتیبانی خوب را یکی از عوامل شکست و حتی تصمیم به تغییر در ارئه کنندگان راه حل های جامع اتوماسیون سازمانی دانست.


در راهکار جامع سازمانی فناپ (FANRP) با توجه به اهمیت این موضوع، ساختاری جامع و دقیق در تمامی مراحلی را که نیاز به پشتیبانی دارد و به فراخور آن نیاز فرایند های مربوطه از نحوه دریافت و اطلاع از مسئله،بررسی و رفع آن توسط تیم مجرب پشتیبانی در نظر گرفته شده است.


در FANRP لایه های تخصصی در قالب یک سیستم یکپارچه جهت تسریع در پشتیبانی کاربران و محصول ایجاد گردیده است. در این راهکار سازمانی 4 لایه پشتیبانی بر بستر یک سیستم درخواست گذاری (ticketing) یکپارچه با FANRP ایجاد شده است. در این سیستم تمامی تیکت های مشتمل بر ( پرسش کاربر، خطای کاربری، باگ سیستمی، نیازمندی جدید و ... ) پشتیبانی می گردد. 

- پشتیبانی کاربران
- پشتیبانی فنی و فرایندی
- پشتیبانی در سایت توسعه
- پشتیبانی در سایت پلتفرم


 

برخی از مزیت های پشتیبانی FANRP عبارتند از:


1. استفاده از نیرو های متخصص و مجرب در تیم های پشتیبانی

2. سیستم درخواست گذاری الکترونیکی یکپارچه

3. پشتیبانی در تمامی مراحل از شروع پروژه،استقرار و پس از پیاده سازی

4. امکان داشتن پشتیبانی به صورت آنلاین و در مواقع ضروری به صورت  حضوری

سایر مزایا